Albanien

A1 Report  Albanien - Nyheter
A1 News Channel is an all news private television station in Tirana, Albania founded by media mogul Koco Kokedhima and owned by Shekulli newspaper.

 • 60
3.4 av 5
12 Röster
A2 Albanian  Albanien - Allmänt
The A2 (Autostrada 2) is the third largest motorway in Albania spanning 46.5 kilometers (28.9 mi). As it connects Fier, the sixth largest city, to

 • 0
0 av 5
0 Röster
ABC News  Albanien - Nyheter
ABC News is an Albanian news and satellite television channel that is owned by Media 6. The 24-hour cable news channel was founded in 2010 by

 • 80
3.6 av 5
16 Röster
Albanian TV of America  Albanien - Allmänt
Albanian Television of America. Our television broadcasts three programs in three different television stations in HD: 1) ALBTVUSA in ShqipTV.

 • 60
2.7 av 5
4 Röster
Alsat M  Albanien - Nyheter
ALSAT-M ka filluar të transmetojë në mars të vitit 2006 dhe është një stacion televiziv kombëtar që transmeton në të gjithë territorin e Republikës

 • 60
3 av 5
5 Röster
Alsat Tv  Albanien - Nyheter
he particular and live reporting as well as impartiality and professional approach in doing television program, make the Dukagjini TV to be the most

 • 20
1 av 5
3 Röster
Klan Kosova  Albanien - Lokal-TV
Klan Kosova is a private service broadcaster in Kosovo. It offers two television stations with 24-hour television services broadcasting on

 • 80
3.5 av 5
2 Röster
KLAN TV  Albanien - Allmänt
TVKLAN eshte kanali televiziv privat me I madh ne Shqiperi. I themeluar qe ne vitin 1997, TVKLAN u licensua nga Keshilli Kombetar i Radios dhe i

 • 60
3.1 av 5
9 Röster
KOHAVISION - KTV  Albanien - Musik
KTV (shkurtesa e Koha Vision) është një stacion televizioni në Kosovë, pjesë e "Grupit Koha", me pronare Flaka Surroi. Drejtoresh e

 • 60
3 av 5
2 Röster
Mrt 2  Albanien - Allmänt
MRT 2 Sat is a Macedonian television channel owned and operated by Macedonian Radio Television.

 • 80
4 av 5
3 Röster
Mrt 2  Albanien - Allmänt
MRT 1 is a Macedonian television channel owned and operated by Macedonian Radio-Television.

 • 100
5 av 5
1 Röster
Ora News  Albanien - Allmänt
RTV Ora News, Te paret për lajmin e fundit: Shpejtesi, paanshmeri korrektesi. 24 ore live, lajme, debate, showbizz, sport. Na ndiqni në

 • 40
2.3 av 5
3 Röster